Liigu edasi põhisisu juurde

Uudised

11.06.2021

Negavatt tähtaeg pikenes kuni 24. veebruarini

Negavati konkursile laekus tähtajaks 99 ideed. Seda on enam kui kunagi varem! Kalendrisse vaadates aga paistab juba peagi vabariigi aastapäev. Kuna Negavati arvates pole Eestile paremat kinki kui loodustsäästvad roheideed, siis pikendasime ideede esitamise tähtaega kuni 24. veebruarini. 

Negavati konkursile on oodatud 18-30 aastaste noorte ideed, mis aitavad hoida meie looduskeskkonda. Negavatile esitatav idee ei pea olema ainult keeruline insenertehniline lahendus, vaid võib olla midagi, mis aitab kaasa näiteks mõne kogukonna keskkonnasõbralikumaks muutmiseks.
Ootame konkursile nii tooteid, teenuseid, kampaaniad kui ka algatusi, mis võivad julgesti olla alles algusjärgus või lausa mõttetasandil, sest Negavati idee ongi seda üheskoos teiste meeskondade, koolitajate ja mentoritega kasvatama hakata! 

Pärast pikenenud tähtaega, kogunevad KIKi ja Keskkonnaministeeriumi spetsialistid ning valivad laekunud projektide hulgast välja 12 parimat ning üks edasipääsenu selgub rahvahääletuse tulemusena. Kaks meeskonda on juba pälvinud otsepääsu Negavati TOP15 hulka eriauhinnana. Esimene nendest meeskond ÖkoMotion, kes elektriseerib olemasolevaid jalgrattaid ning teine õpilasfirma Konnekt, kes soovib vabaneda plastikkaartidest, luues kõiki kliendikaarte koondava mobiiliäpi. 

TOP15sse pääsenud meeskondi ootab ees tõeliselt põnev koolitusterohke kevadperiood. Esmalt vormitakse oma ideed koolitaja Harald Lepisku ning ekspertide käe all konkreetsemaks. Seejärel jätkab kuni 10 meeskonda teed 8. juunil toimuva superfinaali suunas. Sel teekonnal täiendatakse end erinevate kodutööde ja koolituste käigus teenuse- ja tootedisaini, finantsmaailma, turundamise jms teemadel. Lisaks pälvivad kõik TOP10sse maandunud meeskonnad 1000 eurot, et oma ideed Negavati programmi jooksul testida ja arendada!

Negavati konkursi võitja saab 10 000 eurot oma idee elluviimiseks. Teisele kohale on ette nähtud 5000 ja kolmandale 3000 eurot.
 
Esita oma idee 24. veebruariks Negavatt kodulehel ning saa osa vägevast arengukiirendist, et oma roheidee reaalsuseks muuta!

Loe veel